Üniversitemiz ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı

Üniversitemiz, eğitim ve bilim alanlarında ülkemizin her kesimi ile iş birliği ve dayanışmasını artırarak, topluma ve insana hizmet ruhunu güçlendiriyor.
Bu çerçevede Üniversitemiz ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanlığı arasında, 5 Ocak 2017 tarihinde "Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Gerçekleştirilmesi İle İlgili" bir iş birliği protokolü imzalandı.
İmza törenine Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, İzmir BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Köylü, BEM-BİR-SEN Danışmanı Prof. Dr. Aytaç Eker, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Mıynat, Mahalli İdareler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serhat Baştan ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan Cura katıldı. Protokol kapsamında; Rektörlüğümüz ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Genel Başkanlığı, ortak eğitim ve öğretim faaliyetleri gerçekleştirilecek. 
İmza töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Üniversitemiz ile BEM-BİR-SEN arasında imzalanan protokol ile gerek çalışma hayatında gerek sosyal hayatta üniversite ve toplum arasındaki bağın kurulmasında önemli bir adım atılmış oldu. Yerel yönetimler alanında temsil ettiği çalışan sayısı bakımından ülkemizdeki en geniş sendikal örgütlenmelerden biri olan BEM-BİR-SEN ile gerçekleştirilecek eğitim ve öğretim faaliyetlerinin, hem ülkemizin çalışma ekonomisine hem de toplumsal hayatımıza önemli faydalar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.
BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı ise, "Akademik eğitime ve öğretime önem veren bir sendika olarak, üniversitelerin kendi duvarları arasında kalmasını ve toplumla bütünleşememesini ülkemizin önemli bir potansiyelden yararlanamaması olarak değerlendiriyoruz. Bu yüzden BEM-BİR-SEN ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında imzalanan protokolle üniversiteler ile toplum arasında ihtiyaç duyulan bütünleşmeye katkı sağlanabileceğine inanıyoruz. BEM-BİR-SEN olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile iş birliği protokolü gerçekleştirmekten onur ve mutluluk duyuyoruz" dedi.
 

GENEL TANITIM YÖNETİM AKADEMİK ÖĞRENCİ ARAŞTIRMA KAMPÜSTE YAŞAM BİLİŞİM SERVİSLERİ
Adımız Celal Bayar Rektör Fakülteler UBS Bilimsel Araştırma Projeleri Sosyal Tesisler E-Posta
Tarihçe Rektör Yardımcıları Yüksekokullar Öğrenci İşleri Kütüphane Spor Tesisleri UBS
Neden Manisa CBÜ Senato Meslek Yüksekokulları Akademik Takvim Araştırma Merkezleri Kampüste Ulaşım EBYS
Vizyon ve Misyon Yönetim Kurulu Enstitüler Mezun Bilgi Sistemi Laboratuarlar Yemek Listeleri MEBİS
Kısaca MCBÜ Rektör Danışmanları Merkezler Uluslararası İlişkiler
Koordinatörlüğü
(Erasmus+ & Mevlana & Farabi)
Etik Kurullar Öğrenci Kulüpleri İhale İlanları
Sayılarla MCBÜ ÜAK Temsilcisi Rektörlüğe Bağlı Bölümler Ö.Y.P. Koordinasyon Birimi Yurtlar Rehber
Fotoğraflarla MCBÜ Genel Sekreterlik UBS CBÜ Teknokent Akıllı Kart  
İdari Birimler Eğitim Kataloğu Öğrenci Webmail Askıya Çıkardık Canlı Yayın  
MCBÜ Tanıtım Kılavuzu Organizasyon Şeması     Kalite Komisyonu  
MCBÜ Logo ve Görsel Materyalleri          
  Santral: (236) 201 10 00 Faks: (236) 237 24 42
•Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsü 45140 - Yunusemre - MANİSA•
© Copyright · MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk. ·