"ICOPEC 2021 Kongresi" MCBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Paydaşlığında Gerçekleştirildi

İlan Tarihi:8.07.2021 15:51:00
Güncelleme Tarihi:8.07.2021 15:53:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin paydaşı olduğu ICOPEC 2021 Kongresi, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cüneyt Yenal Kesbiç, ICOPEC 2021 Kongresi açılış konuşmasında, "Covid-19 salgını döneminde hemen hemen her alanda köklü değişiklikler görülmüştür. Bu alanlardan biri de küresel tedarik zincirleridir. Ülkemizin jeopolitik konumu gereği küresel tedarik zincirleri oldukça önem taşımaktadır." ifadelerine yer vererek "Küresel tedarik ağlarının kuşkusuz en önemli unsurlarından biri de çevresel değerlerdir. Elbette küresel tedarik zincirlerini genişletirken çevre hassasiyetini göz önünde bulundurmamız gerekmektedir." değerlendirmelerinde bulundu. 

Prof. Dr. Cüneyt Yenal Kesbiç, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

"İklim değişikliği ile mücadele, yenilenebilir enerjinin artırılması, sürdürülebilir üretim ve döngüsel ekonomi artık önümüzdeki dönemlerde küresel rekabetçiliği şekillendiren dinamikler olacaktır. İklim değişikliği ile mücadele en önemli hedeflerimizden biri olmalıdır. En büyük ticari partnerlerimizden olan Avrupa Birliği’nde yeşil ve dijital dönüşüm hedefinin gerçekleştirilebilmesi, ülkemizin de bu dönüşümü gerçekleştirebilmesi için önemli bir örnek olacaktır. Tarımdan enerjiye, sanayiden lojistiğe tüm sektörlerimizde küresel rekabetçiliği sağlamanın en önemli yollarından birinin iklim değişikliği ile mücadeleyi esas alan, çevresel sürdürülebilirliği önemseyen politikalar olduğunu bilmeliyiz." 

17 farklı ülkeden 103 bildiri, 22 davetli konuşmacı ile 2 paralel oturum seklinde gerçekleşen ICOPEC 2021 Kongresi’nde toplam 22 oturum düzenlendi. 

 

mcbü_iibf_icopec_2021
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr